Kupując Meble, nie zastanawiamy się zbytnio, jak zostały one wykonane. Sam proces produkcji mało kogo interesuje. Dla większości liczy się design oraz wytrzymałość. Ta z kolei nie wiąże się jedynie z wytrzymałością konstrukcji wykonanej z drewna, płyt wiórowych lub metalowych kształtowników, z którego wykonano meble. Podstawą są w tym przypadku łączenia, które dają stabilność, a te nie mogłyby zostać poprawnie wykonane bez użycia odpowiednich wkrętów do drewna i wkrętów do metalu.
Wkręty do drewna olaf.pl

Zacznijmy od tego, że wkręty do drewna i płyt wiórowych, są niezwykle praktycznymi elementami mocującymi. Wszystko za sprawą tego, że wykorzystuje się je zarówno w przemyśle meblarskim, jak i budowlanym czy remontowym. Można spotkać je w zasadzie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z konstrukcjami z drewna i materiałów pochodnych jak płyta wiórowa czy płyty z MDFu. Dzięki wkręcaniu się bezpośrednio w materiał podłoża szybko i pewnie mocują i zabezpieczają konstrukcję.

W meblach spotykamy także wkręty do metalu używane gdy zależy nam na połączeniu elementów konstrukcyjnych jak kształtowniki metalowe, elementy tapicerskie z elementami drewnianymi w przypadku przeniesienia przez połączenia większego obciążenia lub możliwości montażu elementów przez klienta w domu.

Każdy wkręt składa się dwóch części łba i trzpienia. Łeb wkręta może mieć wgłębienie krzyżowe, w formie gwiazdki lub sześciokątne. Rzadziej stosowane jest głownie w starych meblach nacięcie proste.

Trzpień może być w części lub w całości gwintowany. W przypadku wkrętów do metalu trzon wkręta posiada gwint metryczy lub calowy.

Wkręty do drewna lub do płyty wiórowej posiadają gwint o szerszym skoku zakończony stożkiem z szpicem dla łatwiejszego wkręcania.

Najlepszy materiał, z którego powstają opisywane elementy to wytrzymała stal węglowa, którą w procesie produkcji wzmacnia się przez proces hartowania. Poza tym, wkręty wykonuje się także ze stali nierdzewnej, która to pozwala na użycie ich w miejscach, narażonych na wilgoć.

Wykorzystanie solidnych elementów sprawia, że meble zyskują niezwykłą stabilność, a ich konstrukcja przez wiele lat może pozostać nienaruszona. Dzięki temu producenci mebli zyskują wysoką jakość produktów, co przekłada się na ich reputację oraz liczbę zamówień.

Pamiętajmy, że wkręty do drewna i płyt wiórowych wykorzystywać można również w innych konstrukcjach. Wręcz idealnie sprawdzają się jako elementy mocujące do drewna, płyt wiórowych, kołków rozporowych, tworzywa, a nawet cienkich blach.

Jak widać, duża część otaczającego nas świata trzyma się dzięki wykorzystaniu odpowiednich wkrętów. Cóż, tego się nie spodziewaliście, prawda?

Pozdrawiamy, hurtownia śrub – Olaf.pl